WEEKEND dla NARZECZONYCH

logowanie www.ewangelizacjapelplin.pl

I Niedziela Wielkiego Postu

18 lutego 2024 r.

1. Bardzo serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej witamy Ks. dr Wiesława Szucę - Dyrektora Collegium Marianum. Liceum Katolickiego im. Jana Pawła II w Pelplinie, który wygłosił Słowo Boże. Dni otwarte wspomnianej szkoły odbędą się w soboty 9 marca i 20 kwietnia od godz. 10.00 do 13.00. Informacje znajdują się na plakacie.

·       dzisiaj o godz. 18.00 w auli multimedialnej stężyckiej biblioteki, Zespół Teatralny „Niepospolite Ruszenie” z Tuchlina zaprasza na spektakl pt. „Czy pan żyje, Panie Scrooge?” Wstęp wolny, obowiązują jednak zapisy.

·       Bóg zapłać za złożone w Środę popielcową ofiary do puszek na rzecz pomocy Ukrainie, które wyniosły 2640 zł.

2. W tygodniu Msza św. o godz. 7.00 i 18.00; w piątek o godz. 8.00, 18.00 i 20.00 dla młodzieży i wszystkich chętnych. Serdecznie ZapraszamyJ

3. Przypominamy, że stałe dni i godziny biura parafialnego w tygodniu będą czynne we wtorki od godz. 16.00 do 17.30; czwartki od godz. 15.00 do 16.30 i soboty od godz. 9.00 do 11.00.

4. We wtorek o godz. 18.30 w szkole (sala 201) spotkanie i próba Chóru św. Grzegorza Wielkiego.

·       o godz. 19.00 spotkanie formacyjne Apostolstwa Młodych w salce „Przystani”.

5. W czwartek obchodzimy święto Katedry św. Piotra, Apostoła. Tego dnia za pobożne nawiedzenie bazyliki katedralnej oraz modlitwę Ojcze nasz i Wierzę w jednego Boga można uzyskać odpust zupełny.

·       Adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu (z okazją do spowiedzi św.) od 17.00 do 18.00.

·       o godz. 18.00 w salce „Przystani”, kolejne spotkanie parafialnej Scholi „Pod Niebiosa”.

·       o godz. 19.00 spotkanie Wspólnoty Domowników Boga w plebanii.

6. Nabożeństwa wielkopostne:

·       Droga Krzyżowa o godz. 8.00 i 17.30 (dla dorosłych); o 16.00 (w Gostomiu); o 16.30 (dla dzieci), o 19.30 (dla młodzieży).

·       Gorzkie Żale w niedzielę: w kościele parafialnym o 16.15; w kościele filialnym po Mszy św. o 9.30.

·       Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny.

7. Gazety – Pielgrzym (najnowszy numer).

8. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na rzecz polskich misjonarzy „Ad gentes”.

9. Odszedł do wieczności śp. Józef Gdaniec zamieszkały w Pierszczewie. Msza św. żałobna odbędzie się we wtorek 20 lutego o godz. 12.00 w kościele w Gołubiu, po czym nastąpi ceremonia pogrzebowa na cmentarzu parafialnym w Stężycy. Dobry Jezu, a Nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie.

9. Dziękujemy Wam Drodzy Parafianie za wszelkie dobro i okazane serce. Na radosne przeżywanie niedzieli i całego tygodnia niech Nam Pan Bóg błogosławi +